למה בניית גגות רעפים מומלצת יותר מבחירה בגג שטוח?

לא משנה באיזה סוג רעפים תבחרו – חרס, בטון, פלדה או כל סוג אחר של רעפים, בניית גגות רעפים היא החלטה נבונה ומשמעותית שתשפר את איכות חייכם לטווח הארוך. רעפים הופכים את גג הבית ולמעשה את הבית כולו לנכס מרשים יותר, מעוצב יותר ונעים יותר שמזכיר סגנון בנייה כפרי חמים ומשפחתי. אמנם חשוב להכיר את היתרונות הנוספים של גגות רעפים.

מהם היתרונות המרכזיים של גגות רעפים על פני גגות בטון?

  • מחיר

מתחת לגגות שטוחים מבטון, קיימת החובה להתקין מעקה בטיחות ולעיתים גם להוסיף איטום. שתי הפעולות האלו מייקרות מאוד את בניית הגג ואינן נדרשות כלל כשבוחרים בניית גגות רעפים.

  • בידוד

למרות מה שנהוג לחשוב על גגות רעפים, הם לא מתאימים אך ורק לארצות קרות ומושלגות אלא להפך. שכבת הרעפים יוצרת הפרדה בין הגג עצמו לבין תקרת הבית, מה שיוצר בידוד מחום וקור. תוספת של מאוורר ונטה בתהליך בניית גגות רעפים יכולה לסייע במאמצי הקירוי של האוויר הם סביב הגג. אותה שכבת איטום שמומלץ להוסיף לגגות שטוחים מבטון אינה מבודדת מפני תנאי מזג אוויר אלא רק מונעת דליפת גשמים. לכן גגות שטוחים מבטון נוטים להתחמם מאוד בקיץ ולהתקרר מאוד בחורף.

  • תוספת נפח לבית

בניית גגות רעפים היא הזדמנות ליצור חלל נוסף בבית בין אם יחידת דיור, חלל אירוח או מחסן שימושי וגדול. במקרים רבים אין כל תוספת תשלום על חלל שכזה.

  • תחזוקה

תחזוקה של גגות רעפים אינה דורשת התעסקות תכופה וגם אם נוצר נזק לרעף אחד, ניתן לטפל בכך במהירות ובעילות. לעומת זאת כשמדובר על גג בטון שטוח, יריעות האיטום המדוברות צריכות להתחלף מידי כמה שנים.

כדי לקבל את כל היתרונות של בניית גגות רעפים חשוב שתבחרו בחברת בנייה מקצועית ומנוסה שתבטיח תוצאה מושלמת לבית שלכם ועבורכם. חברה כזו תדע להציג לכם חוות דעת טובות מלקוחות עבר ולתת לכם הצעת מחיר התואמת את השוק. ודאו כי לחברה יש את כל הרישיונות לבצוע העבודה ובדקו עבודות קודמות שעשתה באותו התחום כדי לוודא את מקצועיותה.