איפה כדאי לחפש דירות באשדוד?

אשדוד מתפתחת במאה ה-21 בקצב מסחרר. מספר תושבי עיר הנמל הדרומית כבר קרוב לרבע מיליון, אזורי התעסוקה והמסחר שלה משגשגים, ועוד ועוד ישראלים נוהרים לעיר שמציעה חיים עם איכות ובמקביל קרבה לגוש דן. באופן טבעי גם רמת מחירי הנדל"ן באשדוד מטפסת, ועל כן עולה השאלה איפה כדאי לחפש דירות באשדוד. בכתבה זו תמצאו פירוט של השכונות המומלצות, הן למגורים והן להשקעה.

רובע י"א

רובע י"א, ששוכן בסמוך לים, בחלק הדרומי של אשדוד, נחשב לאחת השכונות היוקרתיות בעיר. הוא הוקם בשנות ה-70 של המאה הקודמת, והשכיל לשמור על צביון שקט ואיכותי. המעמד הסוציו-אקונומי הגבוה של תושבי רובע י"א מושך לשכונה אוכלוסייה חזקה נוספת, ועוד יתרונות משמעותיים הם הקרבה לרובע הסיטי והשירותים הקהילתיים הרבים שנמצאים ברובע זה.

רובע ד'

אופציה מומלצת נוספת לרכישת דירות באשדוד היא רובע ד', ששוכן גם הוא בקרבת הים. האוכלוסייה בו מגוונת וכוללת גם משפחות ותיקות וגם תושבים חדשים בעיר. אחד היתרונות המרכזיים של רובע ד' הוא הפארקים שמפוזרים בו, ובפרט פארק אשדוד-ים שבו ממוקם אמפי אשדוד. סיבה טובה נוספת לקניית דירה ברובע ד' היא ההתחדשות העירונית הנרחבת שמאפיינת אותו לנוכח העובדה שהאפשרות היחידה שלו להתרחב היא לגובה.

רובע ט"ו

רובע ט"ו הוא הגדול ביותר בעיר מבחינת השטח, ולכן יש בו לא מעט הזדמנויות לרכישת דירות באשדוד מכל הסוגים. בפרט ניתן למצוא בשכונה, הממוקמת בחלק הדרומי ביותר של העיר, בתים פרטיים דו קומתיים רבים יחסית (ולצידם גם רבי קומות מודרניים). רובע ט"ו צומח במהירות, והעירייה משקיעה בו משאבים רבים (בשטחים פתוחים, במוסדות חינוך ועוד). קחו בחשבון שרמת המחירים בו גבוהה יחסית.

איך לבחור דירות באשדוד?

כשמחפשים דירות ברחבי אשדוד, דירות בקרית גת, באשקלון, בבאר שבע, בקרית מלאכי ובישובים אחרים ברחבי הדרום, אחד השיקולים המרכזיים הוא הסמיכות לצירי תנועה – בין אם לכבישים המרכזיים ובין אם לתחנת רכבת. הסיבה לכך היא שלא תמיד יש מספיק הזדמנויות תעסוקה בעיר עצמה, ולכן כדאי להבטיח גישה נוחה גם לאזורים אחרים. כשהרכישה היא למטרת מגורים ויש משפחה, חשוב מאוד לבחון את רמת מערכת החינוך בכל שכונה ספציפית.