האם לקנות דירה או קרקע?

 כאשר אתה מוכן לעשות את הצעד לתוך בעלות על הבית, אתה צריך להחליט איזה סוג של נכס אתה רוצה לקנות. רוצים דירה במתחם עם שירותים כמו חדר כושר ובריכה, או שאתם רוצים חלקת אדמה שבה תוכלו לבנות את בית חלומותיכם מאפס? לשתי האפשרויות יש את היתרונות והחסרונות שלהן, לכן חשוב לשקול את האפשרויות בקפידה לפני קבלת החלטה.

היתרונות והחסרונות של רכישת דירה

אחד היתרונות הגדולים ביותר של רכישת דירה הוא שהם בדרך כלל הרבה יותר זולים מרכישת בית או קרקע. זה נכון במיוחד אם אתם מחפשים לקנות בעיר גדולה שבה מחירי הנדל"ן בשמיים. דירות גם נוטות לדרוש פחות תחזוקה מאשר בתים, מה שאומר שיהיה לך יותר זמן וכסף ליהנות מהחיים שלך במקום להתמודד עם תיקונים.

בצד החיסרון, דירות עלולות להיות רועשות, ותצטרכו להתמודד עם שכנים שאולי לא יהיו מתחשבים כמו שהייתם רוצים. בנוסף, דירות רבות אינן מתירות חיות מחמד, כך שאם אתה בעל חיית מחמד, ייתכן שזו לא האפשרות הנכונה עבורך.

טעויות נפוצות במהלך רכישת דירה:

1. לא לבדוק את ציון האשראי שלך

אחת הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים בעת רכישת דירה היא אי בדיקת ניקוד האשראי שלהם. ציון האשראי שלך הוא מספר המייצג את כושר האשראי שלך, והוא משמש את המלווים כדי לקבוע אם אתה זכאי להלוואה או לא. אם יש לך ציון אשראי נמוך, ייתכן שלא תוכל לקבל הלוואה כלל, או ייתכן שתידרש לשלם ריבית גבוהה יותר.

2. לא לחסוך למקדמה

טעות נפוצה נוספת שאנשים עושים בקניית דירה היא אי חיסכון במקדמה. מקדמה היא התשלום מראש שאתה משלם בעת לקיחת הלוואה. ככל שהמקדמה שלך גדולה יותר, התשלומים החודשיים שלך יהיו נמוכים יותר. בנוסף, אם תניחו פחות מ-20% ממחיר הרכישה, סביר להניח שתידרשו לשלם ביטוח משכנתא פרטית (PMI), מה שיגדיל עוד יותר את התשלומים החודשיים שלכם.

3. לא לקבל אישור מראש להלוואה

טעות נוספת שאנשים עושים היא לא לקבל אישור מראש להלוואה לפני קניות דירה. אישור מראש פירושו שמלווה בדק את המידע הפיננסי שלך וקבע כמה הוא מוכן להלוות לך. זה יכול לעזור לצמצם את החיפוש שלך לדירות שאתה באמת יכול להרשות לעצמך, וזה יכול גם לתת לך כוח משא ומתן בעת ​​הצעת דירה.

4. לא לוקח בחשבון עלויות תחזוקה ותיקון

טעות נוספת שאנשים עושים בקניית דירה היא אי התחשבות בעלויות התחזוקה והתיקונים. גם אם תרכשו דירה חדשה לגמרי, עדיין יהיו כמה עלויות הכרוכות באחזקה שלה. לדוגמה, תצטרכו להחליף את מסנני האוויר כל כמה חודשים, ויתכן שתצטרכו לצבוע מחדש את הקירות כל כמה שנים. בנוסף, אם משהו נשבר בדירה שלך, כמו דוד המים או המקרר, אתה תהיה אחראי לשלם עבור התיקונים בעצמך.

5. לא לשכור סוכן נדל"ן

לבסוף, אחת הטעויות הנפוצות ביותר שאנשים עושים בעת רכישת דירה היא אי שכירת סוכן נדל"ן. סוכן נדל"ן יכול לעזור לך למצוא דירות שמתאימות לתקציב שלך ולצרכים שלך, והוא גם יכול לעזור לך לנהל משא ומתן עם המוכרים כדי לקבל את המחיר הטוב ביותר האפשרי.

היתרונות והחסרונות של רכישת קרקע

אחד היתרונות הגדולים ביותר של רכישת קרקע הוא שאתה לא רק קונה נכס – אתה קונה את הפוטנציאל לבנות את בית החלומות שלך בדיוק כמו שאתה רוצה. אם יש לך רעיונות ספציפיים לגבי איך אתה רוצה שהבית שלך ייראה, רכישת קרקע היא הדרך היחידה להפוך את הרעיונות האלה למציאות. בנוסף, קרקע בדרך כלל עולה בערכה לאורך זמן, כך שזו השקעה טובה.

החיסרון, רכישת קרקע יכולה להיות יקרה, במיוחד אם היא ממוקמת באזור נחשק. בנוסף, אלא אם אתם מתכננים לבנות באופן מיידי, תצטרכו לשלם עבור ארנונה וביטוח על הקרקע עד למועד תחילת הבנייה. לבסוף, אלא אם כן אתה מנוסה בבניית בתים, עדיף להשאיר את הבנייה בפועל לאנשי המקצוע — מה שיכול להוסיף עלויות משמעותיות לפרויקט שלך.

מתעניינים בקרקע? 

https://www.wayhome.co.il/נחלות-למכירה/ לחצו על הלינק לפרטים נוספים.

סיכום:

אז האם כדאי לקנות דירה או קרקע? התשובה תלויה במצב ובצרכים הספציפיים שלך. אם אתם מחפשים אופציה זולה יותר שדורשת פחות תחזוקה, ייתכן שדירה מתאימה לכם. עם זאת, אם אתה רוצה את החופש לבנות את בית החלומות שלך מאפס, רכישת קרקע היא כנראה ההימור הטוב ביותר שלך. בכל אפשרות שתבחר, הקפד לעשות את המחקר שלך ולשקול את כל היתרונות והחסרונות לפני קבלת החלטה.