חשיבות עיצוב פנים בעת קניית דירה

רכישת דירה חדשה היא הזדמנות ליצוק לחלל הבית את האישיות שלכם, את האווירה שתרצו שהבית ישרה ולהפגין את הייחוד שלכם. מעבר לארבעה כתלים וגג, הבית הוא המקום שבו אנו חשים בטוחים, צוברים חוויות ומחזקים את הקשרים בתוך המשפחה. תורת הפנג שווי מזכירה לנו את החשיבות של התחושות שהמקום הנפלא הזה יוצר. כיום, באמצעות עיצוב פנים ותכנון נכון, ניתן לעצב את הבית כארמון הפרטי שלנו. 

התחילו מעיצוב המבנה הפנימי

מעצבי הפנים מתחילים מהדירה הריקה, עוד לפני שרהיט אחד שולב במקום. דמיינו את החלוקה הפנימית של החדרים שלכם. האם תרצו ליצור תחושה של מרחב פתוח, שבו המטבח נשקף לסלון ללא הפרדה? האם תרצו חלוקה פנימית של כמות גדולה של חדרים קטנים או חדרים מרווחים יותר? כיצד חדר המגורים יראה? האם תהיה בו כמות גדולה של תאורה טבעית? כיום, תמצאו מגוון דירות למכירה שבהן הקבלן יאפשר לכם לשנות מעט את החלוקה הפנימית בבית, להוסיף נישות גבס או לחצות קירות הפנימיים.

לאחר שהמבנה הכללי תוכנן בקפידה, אתם יכולים להמשיך ולתכנן את הרצפה. בחרו בין ריצוף שיש או אריחי קרמיקה, רצפת עץ מכוסה בפרקט טבעי או למינציה או שטיח מקיר לקיר. החדרים הרטובים בבית כמו האמבט והמטבח יקבלו את עיקר תשומת הלב. את כל ההחלטות הללו כדאי לבצע עם מעצב הפנים שלכם ולבנות את החללים בהתאמה מושלמת לבני המשפחה. 

מתחילים לצבוע

כעת, מעצב הפנים שלכם יתכנן את הגוונים שישלטו בחדרים השונים. אלה ישולבו בצבעי הקירות, ריהוט הבית ואפילו בווילונות המכסים את החלון. ישנן ערכות צבעים סולידיות, היוצרות אווירה מהודקת ואלגנטית בגווני אפור, לבן, שחור וחום. קיימות גם ערכות צבעים נועזות יותר המשלבות צבעים חמים, המזכירים את להבת הנר כמו אדום, צהוב וכתום. יש הבוחרים באווירה הטבעית והרגועה של הצבעים הקרים כמו כחול, סגול או ירוק. כל אחד מהגוונים הללו ישפיע בצורה חזקה על התחושה שתהיה לכם בכל אחד מהחדרים.

מתחילים לרהט

כעת מתחיל החלק שבו מאד כדאי לשלב את מעצב הפנים. בחירת הריהוט הקבוע לקיר, כמו ארונות המטבח וחדרי הארונות בבית. בשלב הבא תבחרו את מיקום החדרים של כל אחד מבני הבית ותתחילו להוסיף למקום מיטות, שולחנות, כסאות, מתחמי ישיבה וריהוט משלים. חשוב לזכור כי הבית צריך לא רק להראות נפלא, אלא גם לשמש אתכם במהלך חיי היום יום. לכן, מעצב מקצועי יסייע בבחירת הרהיטים שלא יצרו עומס רב בבית, ויעניקו מגוון מקומות אחסון נסתרים לסידור כל החפצים.

התאורה

לסיום, מעצב הפנים שלכם יתכנן את התאורה בכל אחד מחדרי הבית. השילוב של תאורה טבעית מהחלונות הקיימים והמנורות על התקרה יעצימו את האווירה שרציתם לשדר. בחרו את עוצמת התאורה, צבע התאורה ומיקומה יחד עם המעצב וצרו בית מפנק, שלא תוכלו לחכות לחזור אליו בכל יום אחרי העבודה.