חשיבות השירות שמספק יועץ לתקן בנייה ירוקה 5281

במאה ה-21 המונח "ירוק" הפך לשם נרדף לידידותיות לסביבה. בהתאם בנייה ירוקה היא בנייה שמתחשבת בסביבה ומנסה למזער ככל האפשר את הפגיעה בה. כחלק מהמחויבות לשמירה על העולם שבו אנחנו חיים, ועל מנת שלמונח "בנייה ירוקה" תהיה משמעותית אמיתית, נקבע תו תקן מחייב – ת"י 5281. מומלץ בחום לכל יזם ולכל חברת בנייה להיעזר בשירותיו של יועץ ייעודי ליישום התקן, ובעמוד זה תמצאו את הסיבות העיקריות להמלצה.

פרויקטים איכותיים

תקן ישראלי 5281 מורכב מ-9 קטגוריות שונות: קרקע, אנרגיה, חומרים, מים, פסולת, בריאות ורווחה, תחבורה, חדשנות וניהול האתר. פרויקט שעומד בתקן בכל הקטגוריות הוא בהכרח פרויקט איכותי, ומי שמבחינתו בנייה היא לא רק דרך להשגת רווחים כספיים אלא תחום מומחיות ושליחות ייעזר בשירות של יועץ מיוחד לתקן המורכב.

עוד חשוב לזכור בהקשר זה כי מבנים ירוקים הם גם כאלה שעלות השימוש בהם נמוכה יותר, ואילו הערך שלהם גבוה יותר – כך שהשורה התחתונה תהיה גם רווח כספי.

מיתוג מנצח

המילה "ירוק" מזוהה כאמור עם ידידותיות לסביבה, ולכן כל פרויקט שמוגדר כ"ירוק" ייהנה ממיתוג מוצלח. יחד עם זאת הציבור חשדן כלפי מילים ריקות מתוכן, ולכן להכריז על בנייה ירוקה מבלי לגבות זאת בפועל זו מדיניות שגויה. כשהבנייה מתבצעת על סמך ייעוץ מקצועי ועומדת בתקן חיצוני מחייב – המילה "ירוק" הופכת לבעלת משמעותית אמיתית, וקבלת האישור המעיד על כך מספקת לפרויקט ולחברת הבנייה את החותמת הסופית על העמידה ברף האיכות הגבוה.

אחריות כלפי הילדים והנכדים שלנו

הסיבה השלישית שבגללה כדאי לשכור יועץ לתקן בנייה ירוקה 5281 לכל פרויקט בנייה היא הדאגה לעתיד הילדים שלנו, הילדים שלהם ובאופן כללי הדורות הבאים. למעשה, אולי זו הסיבה הראשונה במעלה – מפני שיש לנו מחויבות להשאיר לילדים ולנכדים עולם במצב סביר, ובטח ובטח לא כזה שהם יתקשו לחיות בו בנחת. בעידן שבו נזקי תיעוש היתר כבר ברורים לגמרי, וכשכבר יש אלטרנטיבות טובות מאוד להרגלים ישנים ומזיקים, מוטלת על כולנו החובה המוסרית לבחור נכון – לבחור בהתנהלות ידידותית לסביבה ובפרט בבנייה ירוקה.