ניקוי יבש לשטיחים – יש דבר כזה?

ניקוי יבש הוא תהליך המשתמש בכימיקלים ובחום לניקוי בגדים, בדים וחומרים אחרים.
ניקוי יבש היא השיטה הפופולרית ביותר לטיפול בבגדים בארצות הברית מכיוון שהיא אינה משתמשת במים או בחומרי ניקוי ומאפשרת שמירה טובה יותר על הבדים לאורך זמן.
הדבר חשוב ומשהעותי מאד לבדים יקרים מאד שמטבע הדברים הכוונה היא להשתמש בהם לאורך זמן.

איך עובד ניקוי יבש?

ניקוי יבש הוא תהליך בו מסירים כתמים מבגדים, ריפודים ופריטים אחרים. זוהי אחת משיטות הניקוי הפופולריות מאד מכיוון שהיא משתמשת בממיסים כדי להסיר לכלוך ושומן מבדים ללא שימוש במים.

בתהליך הניקוי היבש השימוש הוא לא בהחרכ במים אלא בממיסים כדי להסיר לכלוך ושומן מבדים.
ישנם שני סוגים עיקריים של ממיסים לניקוי יבש: תזקיקי נפט וממיסים שאינם מבוססי נפט. תזקיקי נפט משמשים בדרך כלל לכתמים כבדים יותר בעוד שממיסים שאינם מבוססי נפט משמשים לכתמים קלים יותר.

תהליך הניקוי פועל על ידי השריית הבגד בממס שממיס לכלוך, שמנים או חומרים אחרים שעלולים להיות על הבד. לאחר מכן מעבירים את הבגד הספוג דרך מכונה השואבת את הממס ומשאירה את הבד נקי אך עדיין רטוב מעט. כדי לסיים את הייבוש, הוא נתלה או מונח על מתלה שבו הוא יתייבש בסופו של דבר מעצמו לאורך זמן.

מדוע ניקוי יבש לשטיחים הוא רעיון טוב.

אולי אתם תוהים מדוע חשוב לנקות את השטיח שלכם מעבר לשאיבת אבק הרגילה. ובכן, יש הרבה סיבות. אחת הסיבות החשובות ביותר היא כי זו דרך מצוינת להסיר כתמים ואלרגנים שהצטברו בשטיח ואשר שאיבת אבק אינה מטפלת בזה

ניקוי יבש הוא תהליך שלעתים קרובות מתעלמים ממנו כשמדובר בניקוי שטיחים מאחר והרבה יותר פופלרי להשתמש בו לביגוד יוקרתי. אך לתהליך זה הכולל שימוש בתמיסה יבשה מסוג קצף לניקוי שטיחים, יש כמה יתרונות על פני השיטות המסורתיות של כביסה וייבוש שטיחים.

פתרונות יבשים מסוג קצף מוחלים על השטיח ולאחר מכן שואבים אבק. זה לא משאיר אחריו שאריות או לכלוך על השטיח שעלולים להזיק לאלה עם אלרגיות או אסטמה, כמו גם לאלה שיש להם חיית מחמד בביתם. מה גם שניקוי יבש גם עוזר להעלים ריחות מחיות מחמד או עשן סיגריות במידה ויש מעשנים  החיים בבית.

ניקוי יבש לעומת שואב אבק

כמובן ששאיבת אבק מהשטיח היא משהו שלא ניתן לוותר עליו. השטיח מעצם קיומו קולט אליו את כל האבק והפרירורים שלנו מחיי היום יום, שואבי אבק יעילים מאד בשאיבה כדי להסיר חלקיקי לכלוך מהשטיח במיוחד אם יש גם ילדים קטנים בבית.
אך שאיבת אבק אינה תמיד מספיקה. אם נשפך משהו נוזלי על השטיח, שואב אבק ביתי לא יצליח להסיר את הכתם ואולי אף עשוי להיסתם אם הכתם עדיין לא התיבש.

בניקוי יבש משתמשים בחומרים ממסים כדי להסיר כתמים, ריחות וחלקיקים דביקים אחרים מהשטיח ואת זה שואב אבק ביתי לא יצליח לעשות.

ניקוי שטיח בבית – האם זה אפשרי?

אם אתם מעוניינים לחסוך קצת כסף ולהמנע מהזמנת חברת ניקוי שטיחים מקצועית, אפשר לנקות את השטיח שלכם גם בבית.

הצעד הראשון הוא לשאוב את השטיח בצורה יסודית.
זהו שלב חיוני מכיוון שהוא יסיר כל לכלוך או פסולת רופפים. מומלץ גם להשתמש במטאטא כדי להבריש כל לכלוך רופף שנמצא על סיבי השטיח.

השלב הבא הוא לערבב תמיסה של מים וחומרי ניקוי כביסה בדלי ואז לטבול את כרית הניקוי בתמיסה.
צריך לשפשף את הרפידה על סיבי השטיח שלך במשך כחמש דקות, אך לשים לב לא לקרצף חזק מדי כי זה עלול בסופו של דבר לפגוע בסיבי השטיח.

בשלב הבא צריך לשטוף את כרית הניקוי במים חמים, לסחוט אותה ואז לחזור על התהליך הזה עד שכל השטיח שלך נוקה במים וסבון.
לבסוף מומלץ גם לשטוף את כרית הניקוי במים קרירים ולאחר מכן לתת לה להתייבש לבד.

לאחר ניקוי יסודי של השטיח שלך, כדאי לדאוג לסילוק עודפי מים שנותרו על השטיח בכדי למנוע היווצרות עובש.