איך לבחור תאורה סולארית לגינה?

איך לבחור תאורה סולארית לגינה?

היום עם הגידול במודעת וברצון לשמירה על איכות הסביבה באמצעות שימוש באנרגיה מתחדשת יותר ויותר אנשים משתמשים בתאורה סולרית לגינה ולחצר הבית ותוך כדי כך חוסכים גם בעלויות החשמל. 

מדוע כדאי לבחור בתאורה סולארית לגינה?

לתאורה סולארית יש מספר יתרונות על פני תאורה רגילה, ראשית חסכון בכסף תאורה סולארית לגינה היא חינמית אין צורך לשלם על צריכת החשמל של התאורה הרגילה, התאורה הסולרית בטוחה יותר מתאורה רגילה אשר בה יש סכנת התחשמלות, בתאורה סולרית אין צורך בחיבור לחשמל, תאורה סולרית ירוקה היא לא דורשת יצירת אנרגיה וזו תרומתנו לכדור הארץ ולשמירת על איכות הסביבה, תאורה סולרית מגיעה במגוון צורות ועיצובים יפים היא נוחה להתקנה ומתאימה לכל צורה של שטח.

סוגי תאורת סולארית לגינה

תאורת גן סולארית מגיעה במבחר גדול של צורות, עיצובים וצבעים, בדרך כלל יש שלושה סוגים כשההבדל ביניהם הוא בשימוש שלהם, 

ישנם גופי תאורה עצמאיים שניתן למקם בכל מקום בגינה בדרך כלל הם משמשים לתאורת שבילים, הם כוללים גופי תאורה עגולים שנתמכים על ידי דוקרן שמתקבע גם לקרקע. סוג שני הם גופי תאורה דקורטיביים הם בדרך כלל ניצבים על עמודים או מבנים יציבים, היתרון שלהם שניתן לרכוש אותם בכל צורה שנחפוץ הם מגיעים בעיצובים שונים ומגוונים. סוג שלישי הם גופי תאורה עליונה הכוללים פרוז'קטורים וגופי תאורה גדולים המאירים שטח גדול מלמעלה. 

בחירה נכונה של תאורה סולרית לגינה

הגינה היא מקום אירוח חוויתי ניתן ליצור אווירה ייחודית באמצעות תאורה נכונה ומתאימה, ישנם מספר דגשים שיש לשים לב אליהם בעת בחירת תאורת גן סולרית:

בשלב הראשון יש לבדוק היכן למקם את התאורה ומאיזה סוג, לדוגמה באזורי הישיבה והאירוח יש לבחור תאורה עוצמתית יותר עליונה לעומת גופי תאורה שקועים וסמויים המדגישים אזורי צמחיה ויוצרים אווירה מיוחדת ומעוצבת בגינה. רצוי לבחור בנורה שהחיישן שלה יעבוד באופן אוטומטי בעת ירידת החשכה ישנם גם חיישנים המזהים תנועה ומפעילים את גופי התאורה רק כשיש תנועה בשטח, רצוי לבחור בתאורה שנטענת באמצעות סוללות אצבע סטנדרטיות המחזיקות זמן רב יותר לעומת סוללות חד פעמיות.

לגודל הגינה יש השפעה חשובה בבחירת סוגי התאורה לגינה, לגינות קטנות יספיק מוקד תאורה אחד או שניים ואילו לגינות גדולות יש צורך במספר גופי תאורה. 

חשוב לבחור בתאורה עמידה למזג האוויר לחום, לגשם, לרוחות.

חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע וכמובן לערוך השוואה בין ההצעות הרבות שיש בשוק.

היכן ניתן לרכוש תאורה סולרית לגינה?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של תאורה סולארית לגינה בחנויות התאורה הרבות וכן באתרי האינטרנט השונים למכירת אמצעי תאורה שונים וביניהם גם תאורה סולארית, יש לברר האם האתרים או החנויות הם מקצועיים אמינים ונותנים אחריות על התאורה.