בריכות אינטקס – איך מעצבים את הגינה עם בריכת אינטקס

בריכות אינטקס – איך מעצבים את הגינה עם בריכת אינטקס

במהלך השנים התחום של עיצוב הבית בכלל ועיצוב גינות פרטיות בפרט, השתנה מאוד. נוספו לא מעט אמצעים וכלים בהם אפשר להשתמש ולהיעזר על מנת לעצב את הבית ואת הגינה בצורה הרבה יותר פרקטית, הרבה יותר נוחה ויפה, וכן נוצרו שיטות וגישות עיצוב שונות, חלקן באו והלכו, אחרות נשארו והשתכללו, אחרות נשארו כפי שהן. 

אחת הדוגמאות הטובות לשינוי שחל בעולם של עיצוב גינות ועיצוב בתים בכלל, זה כל הנושא של בריכות פרטיות. עד לפני מספר שנים, היה מדובר במשהו שרק בעלי הון, בעלי יכולת כלכלית גבוהה יכלו להרשות לעצמם. בין אם זה בגלל התנאים והדרישות שהיה צריך למלא בשביל שיהיה ניתן להתקין ולתחזק בריכה כזו, ובין אם זה בגלל שאנשים בחרו להשקיע את הכסף שלהם בדברים אחרים. 

בעקבות כניסתן של בריכות אינטקס לשוק, אז כל התחום עבר מהפך, שהוביל כמובן לשינוי משמעותי גם בכל מה שקשור לעיצוב גינות והקשר לעיצוב הבית עצמו. בריכות מסוג זה, כידוע, אינן דורשות שינוי מבני, אינן דורשות לחפור בור באדמה, אפשר להתקין אותן מעליה, מה שחוסך הרבה מאוד כסף, חוסך הרבה מאוד זמן, התחזוקה של בריכה כזו היא יותר זולה מאשר של בריכה רגילה, ובאופן כללי, אפשר לייצר סביבה ובעזרתה, עיצוב שהוא הרבה יותר סטנדרטי ופשוט. 

צריך לומר, בריכות אינטקס דורשות מאיתנו התאמות מסוימות בכל הקשור לעיצוב הגינה ולשימוש בה. מאחר והן בנויות מעל האדמה, אז הן תופסות שטח שאנחנו צריכים לדעת כיצד להתייחס אליו, כיצד לתכנן נכון את העיצוב של הגינה, ביחס לכך שאנחנו משתמשים באותו שטח לצורך הצבת הבריכה. מעבר לזה, אם אנחנו בוחרים להציב בריכה בגינה, אז עלינו לקחת בחשבון את כל העניין של בטיחות המשתמשים בה. זה כמובן ישנה במובנים מסוימים את העיצוב של הגינה. 

כיצד מעצבים גינה עם בריכת אינטקס

לפני שאנחנו חושבים על סגנון או על צורת עיצוב, עלינו לדעת תחילה, עם מה יש לנו לעבוד. עלינו לחשוב על השטח שעומד לרשותנו, עד כמה הוא גדול או קטן, מה אנחנו יכולים לעשות איתו, איך אנחנו יכולים לחלק אותו. מן הסתם, גודל השטח ישפיע על גודל הבריכה ועל גודל של פריטים אחרים שנרצה להציב במקום. 

מעבר לזה, אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, איך העיצוב ישפיע על השימוש בבריכה ואולי גם להיפך, איך הבריכה תשפיע על העיצוב. למשל, אם אנחנו בוחרים להתקין בריכות אינטקס במקום מסוים, אז נצטרך לקחת בחשבון, שנצטרך לפנות שטח לבריכה, שטח לכל הציוד הנלווה, נצטרך להתקין דקים או חומר אחר מסביב לבריכה, נצטרך אולי נתקין פרגולה או מתקן הצללה בשביל שנוכל להשתמש בבריכה גם בימים חמים וגם בימי גשם. כל זה, דברים שעלינו לקחת בחשבון בתהליך העיצוב של הגינה עם הבריכה.