דלתות קו אפס –  לעצב את המבנה אחרת

דלתות קו אפס – לעצב את המבנה אחרת

עם השנים, אנחנו יכולים לראות שינויים נרחבים בכל מה שקשור לתחום של עיצוב פנים, הן של מבני מגורים והן של מבנים מסחריים ואחרים. יש הרבה יותר נטייה ללכת לכיוון של עיצוב פרקטי, מינימליסטי, עיצוב מודרני אשר בין היתר, הופך את המבנה ליחידות שלמות, גישות הוליסטיות אשר יוצרות תחושה שכל המבנה הוא בעצם יחידה אחת שמעוצבת בצורה אחידה. 

אנחנו יכולים לראות את זה בצורות שונות, בין אם זה בשימוש בצבעים מסוימים, שימוש בריהוט אחיד, בתכנון של המבנה ועוד. בין היתר אנחנו יכולים לראות את זה גם בשימוש באלמנטים שיוצרים עיצוב נקי, ישר וחלק, עיצוב שלא משנה את המבנה אלא שומר עליו כפי שהוא. 

דלתות קו אפס הן דוגמא יפה, כיצד אנחנו יכולים להשתמש בפרטים אשר יוצרים עיצוב שכזה, עיצוב אשר מתאפיין בקווים נקיים מבלי לייצר שונות. הכל בקו אחיד, קו אחד. בצורה כזו אפשר לשמור על העיצוב כפי שאנחנו רואים לנכון, מבלי לבצע בו שינויים שנובעים מהמבנה או מהשימוש בפרטים מסוימים. 

דלתות קו אפס הן דלתות שנמצאות בקו של הקיר. כלומר, הן לא בולטות פנימה או החוצה, כפי שאנחנו יכולים לראות במקרים של דלתות אחרות. מדובר על דלתות שנמצאות באותו קו עם הקיר שנמצא סביבן. צריך לומר, שנהוג להשתמש בדלתות כאלה הן כדלתות כניסה והן כדלתות פנים. 

לפני שנסביר מה הן בדיוק נותנות לנו, דלתות קו אפס, צריך לומר, בשביל להתקין אותן, אז אנחנו צריכים לתכנן את המבנה כך שהדלתות יהיו בקו אחיד עם הקירות, אחרת, אנחנו נצטרך לבצע שינויים בפתחי הדלתות על מנת שהן יתאימו למבנה. אם לא נבצע התאמות אנחנו נישאר עם משקופים וקורות בולטים, בכל מקרה. 

מדוע משתלם להתקין דלתות קו אפס

תתארו לעצמכם שאתם מתגוררים בבית פרטי וצריכים לבחור דלת כניסה. במקום לבחור דלת שהיא שונה מהעיצוב של הקירות החיצוניים, הרי שאתם יכולים לבחור דלת חיצונית באותו צבע כמו הקירות, וכך אתם יוצרים אחידות מושלמת בעיצוב של חזית הבית. זה אפשרי אם תבחרו להתקין במקום דלתות קו אפס. 

יתרון נוסף הוא, שאין צורך להתקין בדלתות כאלה משקופים או קורות בולטים. זה הרבה יותר מרשים, הרבה יותר יפה ולא מוסיף נפח מיותר למבנה, בין אם זה מבחוץ ובין אם זה מבפנים. כך אתם יכולים ליהנות מעיצוב הרבה יותר ייחודי ומרשים. 

כאמור, דלתות כאלה יכולות לשמש אותנו גם כדלתות חיצוניות וגם כדלתות פנימיות, הן במבני מגורים והן במבנים אחרים. הן מספקות לנו תחושה הרבה יותר נעימה, עיצוב נקי, אלגנטי ויוקרתי. חשוב להדגיש, אנחנו יכולים למצוא דלתות זכוכית, עץ, פלדלת, מתכת ועוד שורה ארוכה של דלתות בחומרים אחרים, אותן ניתן להרכיב בקו אפס.