דרכים לעיצוב מרפסת שמש

דרכים לעיצוב מרפסת שמש

 

מבני מגורים רבים נהנים ממרפסות שמש. מדובר בתופעה רווחת בעולם הבנייה, בין אם מדובר בבנייני מגורים משותפים חדשים אשר מוקמים על ידי קבלנים, ובין אם מדובר בבתים פרטיים אשר מתכוננים ונבנים על ידי בעליהם. 

מרפסת שמש, כפי שאנחנו יכולים להבין מהשם, היא מרפסת פתוחה, אשר לפחות החלק של החזית פתוח לרווחה ומאפשר לדיירים ליהנות מקרני השמש במהלך היום. ישנם בעלי דירות או בתים פרטיים, אשר מעדיפים לתכנן את המרפסת באופן כזה שיהיה ניתן לסגור אותה בחורף ולפתוח אותה בקיץ. ישנן מרפסות שכוללות גם חלונות גדולים או אמצעים אחרים, אשר מאפשרים להימנע מחשיפה לשמש, מתי שלא מעוניינים בכך. 

לשם עיצוב מרפסת שמש, יש צורך לשכור מעצבי פנים מומלצים במרכז או במקומות אחרים בארץ. הם ידעו לעזור לנו, כיצד לעצב את המרפסת ובהתאם לכך, גם כיצד לעצב את שאר החדרים אשר מתחברים אליה מבפנים הבית. כך יוצרים עיצוב אחיד בבית. 

חשוב לציין, בעיקרון כשרוכשים בית מקבלן, אז מקבלים אותו עם מפרט מסוים, אך אנחנו יכולים לפני שאנחנו חותמים על החוזה, להכניס סעיף עם דרישה לשינוי בהתאם למה שאנחנו רוצים וצריכים. זה נכון גם בהתאם לעיצוב של מרפסת שמש. באופן טבעי, זה יתבצע על פי היכולות של הקבלן ובהתאם להיתרי הבנייה והאישורים שעומדים לרשותו, אך אם נרצה בכך, נוכל לשנות את העיצוב כבר בשלב ראשוני. 

בכל מקרה, בעזרת מעצבי פנים מומלצים במרכז נוכל לקבל רעיונות שונים וליישם אותם, בהתאם למה שעומד לרשותנו. אנחנו צריכים להתייחס לגודל המרפסת, לצורה בה היא בנויה ומעוצבת, וכמובן לאופי השימוש שנרצה להפיק ממנה. יש לנו אפשרות להשאיר אותה כפי שהיא ולהשתמש בה לאירוח או לישיבה בשעות הפנאי, ואנחנו יכולים להחליט לבצע בה שינויים מקיפים יותר, בין אם זה במבנה ובין אם זה בעיצוב. 

כיצד אפשר לעצב מרפסת שמש

ישנן דרכים שונות כיצד אנחנו יכולים לעצב מרפסת שמש, וכן כיצד אנחנו יכולים להשתמש בשירותיהם של מעצבי פנים לשם כך. לפני שנציג את הדרכים השונות חשוב לומר, כל דרך לעצב אותה, חשוב שתתבצע באופן כזה שאנחנו נוכל לשנות את המצב בקלות יחסית, אם נרצה בכך. זאת על מנת שלא נמצא את עצמנו עם מרפסת שמש בעיצוב סטטי, קבוע. 

דרך אחת לעצב את המקום, הוא להשאיר אותו פתוח, בלי הרבה אלמנטים, עיצוב מינימליסטי לגמרי. אם מדובר על מרפסת שמש לא מקורת, אז אנחנו יכולים להתקין פרגולה או אמצעי אחר שיאפשר לנו ליהנות מ"גג". 

דרך אחרת לעצב את המקום, הוא להציב בו ספות, כורסאות, אמצעי ישיבה שונים וכך אנחנו יכולים להפיק תועלת מרבית מהמרפסת. העניין הוא שבחורף נצטרך להכניס הכל פנימה או לכסות את כל הפריטים. 

עוד דרך לעצב את המקום, היא לסגור את המרפסת עם חלונות גדולים, כך יהיה ניתן ליהנות מחשיפה לאור, מבלי שהמקום יהיה פתוח כל הזמן.