הכל על עיצוב מטבחים כפריים בצפון

באופן טבעי למדי, הצפון הירוק והנהדר שלנו סוחף את תושביו חובבי הטבע, ודוחף אותם להכניס את הטבע גם אליהם הביתה. כך, מטבחים כפריים בצפון הם ממש לא עניין נדיר, כשלצד בתים פרטיים משקיעים התושבים גם בבניית צימרים המהווים מקור הכנסה. כידוע לכל, צימר מוצלח הוא גם צימר מעוצב למשעי, כזה שמשלב אלמנטים ייחודים ועיצוב מרשים כאילו מתוך קטלוג, ואם אפשר ליצור אווירה של חו"ל, אפילו יותר טוב.

תהליך עיצוב מטבחים כפריים בצפון

איך זה עובד? איך בכלל מתחילים לעצב מטבחים כפריים בצפון ובכלל, בשאר חלקי הארץ? הנה כמה מהדגשים החשובים ביותר בתהליך:

  • תכנון נכון ומאורגן – אי אפשר לעצב מטבח מבלי להיצמד לתהליך מסודר ומאורגן, שמתחיל בתכנון מוקפד ומדויק שמבוסס לא רק על צרכיו של הלקוח וחלומותיו, אלא גם על תנאי החלל הייעודי. הרי אי אפשר להכניס מטבח גדול מידי בחלל קטן מידי, יש לקחת בחשבון גם את הסלון שבדרך כלל נמצא באותו חלל, ועוד. 
  • מטבח פרקטי – מלבד מכשירי חשמל ומשטח עבודה, המטבח חייב להיות פרקטי גם מבחינת נושא האחסון. כמה מגירות צריך במטבח זה? כמה ארונות? כמה נפשות יש בבית והאם המשפחה מתוכננת לגדול? את כל אלו יש לקחת בחשבון כשמתכננים מטבח, בכדי לוודא שהוא ימשיך לשרת את דיירי הבית כהלכה גם לאורך שנים רבות. 
  • גימור איכותי – אין דבר מספק כמו גימור איכותי, בעיקר כשמדובר במטבח כפרי. כדי לשדר את אותה ביתיות חמימה ונעימה, יש להקפיד על גימור איכותי ומעולה שיקנה למטבח מראה יוקרתי מצד אחד, ומצד שני ישמור על אותה חמימות נפלאה שמעוניינים להשיג כשבוחרים במטבח כפרי על פני האופציות האחרות. 
  • שימוש בחומרים מהטבעמטבחים כפריים בצפון משלבים בהם חומרי גלם מהטבע המקומי, וזה בדיוק הסוד הקטן של המטבחים הכפריים בכלל. כשהמטרה היא להכניס את הטבע הביתה, אין מרגש יותר מלהשתמש בחומרי גלם שנמצאים מסביב לבית וליצור מעין תחושה שהבית כולו משתלב עם הטבע הקיים סביבו. מובן שיש לעשות זאת תוך התחשבות בחומרי הגלם שבכלל קיימים מסביב, והאם ישנה אפשרות להשתמש בהם. אל דאגה, איש או אשת המקצוע שיעצבו את המטבח כבר יידעו במה עליהם להשתמש בכדי להגיע לתוצאה הרצויה. 

ומה לגבי הצבע?

מטבחים כפריים בצפון ובכלל, מומלץ לעצב בשילוב עם צבעים בהירים, כשההעדפה העיקרית היא לבן. יש משהו בעיצוב מטבח כפרי לבן שמשדרג אפילו יותר את המטבח, ומקנה לו מראה זוהר ונקי. לרוב המטבחים הכפריים מאופיינים בתאורה טבעית מושלמת, שרק הגיוני שנרצה להדגיש אפילו יותר. הדרך לעשות זאת היא באמצעות הצבע הלבן, שמגדיל את החלל ויחד עם התאורה הטבעית, הופך אותו לזוהר אפילו יותר. וביננו, רק דמיינו את השילוב המהמם שבין עץ טבעי וצבע לבן. עומד להיות לכם מטבח כאילו מתוך קטלוג!