הכנסת ארון לחדר הילדים

ארונות לחדרי ילדים שונים במידה רבה מאלה המיועדים למבוגרים שבינינו. כמעט כל הורה שואל בשלב כזה או אחר, איך לבחור ארון, איזה סגנון כדאי להעדיף, מאילו חומרים הוא צריך להיות בנוי. לפני הכנסת ארון חדש, אלה הדברים שכדאי להביא בחשבון. 

כמה כדאי להשקיע בארון 

הדבר הראשון שצריך להבין זה שכיום יש המון סגנונות, אפשרויות ודגמים. מאוד יעזור אם לפני הכל תחליטו מהם גבולות התקציב שלכם. כמה כדאי להשקיע ברכישת ארון לחדר הילדים, זה מאוד תלוי ביכולת הכלכלית שלכם וגם בשאלה אם אתם באותה הזדמנות קונים רהיטים אחרים או לא. ככלל, אם אתם מעריכים שהארון צפוי לשמש את הילד או הילדים שלכם לכמה שנים, כדאי להשקיע במוצר איכותי, עם גימור נאה ובמיוחד – חומרי גלם מעולים. ארון מאיכות טובה יהיה בטיחותי, עמיד ומותאם לילדים. 

ארונות מעוררי השראה 

ארון צריך להיות מתאים לאופי של הילד ובמידה מסוימת לשלב בין פרקטיות לבין אסתטיקה. בכלל, ריהוט של חדרי ילדים יכול לספק להם סביבה יפה יותר, יצירתית, מעוררת השראה ומפתחת את הדמיון. ארונות בעלי עיצובים מיוחדים נחשבים למעוררי השראה. התאימו את צבע הארון לצבעי החדר. זוהי הזדמנות להוסיף צבעים חיים לחדר, אם כרגע הוא פחות צבעוני. מאידך, אם החדר מאוד צבעוני ויש בו פריטים מאוד מסוגננים, אפשר לאזן את העיצוב אם ארון בסגנון קלאסי וללא עודף צבעוניות. ניתן כיום להשיג ארונות ממותגים, עם כל מיני טקסטורות, איורים, תחריטים, חיפויים ועוד. 

חשבו על סגנונות ופרקטיקה 

לא כל הארונות יהיו פרקטיים באותה המידה. לצד סגנונן יצירתי או צבעוני, קחו בחשבון את גודלו של החדר. לא יהיה נכון להכניס ארון מאוד גדול ומסיבי, לחדר שהוא קטן או צר. ולהפך, אם החדר גדול ומרווח, אפשר בהחלט להכניס ארון גדול שיוכל לשמש את הילדים שלכם גם כאשר הם ימשיכו לגדול ולהתבגר. ארון בסגנון רגיל עם דלתות פתיחה או הזזה בחזית, נחשב לבחירה מוצלחת בהרבה מקרים. אולם אם החדר יחסית צר או קטן, אפשר לבחור ארונות פינתיים. 

בטיחות וגימור 

לקראת הכנסת ארון חדש לחדר הילדים, הביאו בחשבון עוד שני דברים מרכזיים – הבטיחות והגימור. הבחינו בין חומרי גלם איכותיים לבין חומרי גלם פחות טובים. שימו לב שהארון שתבחרו צריך להיות בטיחותי, מיוצר על פי כללי איכות ובטיחות ועשוי רק ממרכיבים נבחרים. לילדים קטנים, אסור שיהיו פינות חדות בריהוט שלהם. הארון האיכותי יהיה נגיש, מתאים לשליפה ולאחסון פריטים בצורה יעילה, בטוחה ונוחה ככל האפשר. 

לסיום, שימו לב לסגנון הסידור הפנימי. יש ארונות שמתאימים בעיקר לאחסון בגדים, בתלייה, בקיפול או במגירות. אחרים מיועדים גם לאחסון צעצועים, משחקים ופריטים נוספים. אז הביאו בחשבון בבחירה, את כמויות הבגדים והסגנון של הבגדים המשמשים כיום את הילד או הילדה שלכם.