המדריך המלא לבחירת כלי מטבח

סוף סוף הבית שחיכיתם לו כל כך הרבה זמן מוכן, והמטבח עליו חלמתם עומד ויציב, ומחכה רק לכם. יש לכם שיש גדול, אי מרכזי ומרוח באמצע החלל, המון ארונות ומקומות אחסון נוחים, מוצרי חשמל חדשים שהשקעתם בהם לא מעט כסף, ובעיקר חלל כייפי לבשל ולאפות כל מה שרק תרצו. אם כך מה השלב הבא? בחירה של מוצרים איכותיים ושימושיים לאבזור המטבח. אז לפני שאתם רצים לפשוט על חנויות כלי הבית השונות, כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא, כי המאמר הבא יוכל לסייע לכם לעשות את הבחירות הנכונות, ולהישאר במסגרת התקציב.

כלי מטבח

פרמטרים חשובים שיש לקחת בחשבון בתהליך אבזור מטבח חדש 

ישנו מבחר גדול מאוד של כלים ואביזרים למטבח שניתן למצוא בחנויות השונות. יחד עם זאת, לא כולם צריכים לרכוש את כל הכלים והאביזרים שמוצעים למכירה בשוק. אז איך תוכלו לבחור את הכלים שיאבזרו את המטבח שלכם מבלי לקרוע את הכיס? שימו לב להמלצות הבאות:

  • בראש ובראשונה חשוב לערוך רשימה של כל כלי המטבח שהם חובה בכל מטבח, וכלי המטבח שהם חובה במטבח שלכם. למה הכוונה? כוסות לשתיה חמה וקרה, סכום, כמה גדלים של צלחות, קומקום חשמלי, מסננת, סירים, מחבתות, סכינים איכותיות ועוד, הם כולם פריטי חובה בכל בית. תבחרו לכם את כוס הקפה האהובה עליכם, החליטו אם אתם מעדיפים כוסות גבוהות או נמוכות לשתיה קפה, ביחרו סירים ומחבתות שתואמים את כמות האנשים בבית ועוד. לאחר שתרכשו את הפריטים האלו, תוכלו להוסיף פריטים שהם חובה בשבילכם ובעבור בני הבית. טוסטר קופץ או מוחץ לצלייה של לחמים וטוסטים, משקל מטבח למי שאופה ומבשל לא מעט, צנטרים למי שבענייני קינוחים, ווק, פלנצ׳ה, מערוך, מטרפה, מחבת פנקייקים ועוד.
  • מי מכם שאוהב לארח, או נהנה לאכול בכלים יפים, יקפיד על בחירה של סטים בסגנון אחיד, על מנת שתוכלו לארח ולפתוח שולחן יפיפה כמו שצריך. הקפידו על סגנון אחד של כלים, ורוצו איתו לכל אורך הבחירה. אם בחרתם סגנון נקי ומודרני, הקפידו על כלים בהתאם, ואם בחרתם כלים בסגנון פרחוני עתיק, הקפידו שגם הכוסות, הסכום, הצלחות ואף כוסות האלכוהול יהיו תואמות את הסגנון.
  • בשלב הבא חשוב מאוד להגדיר מה הוא התקציב הייעודי הפרטי שלכם אותו אתם מוכנים להקצות לטובת עיצוב המטבח. הקפידו לעבור בחנויות השונות, להכנס לאתרי האינטרנט של הרשתות שמוכרות כלי בית ומטבח, ובחנו את המחירים של המוצרים השונים. כך תוכלו להצליח לרכוש כמה שיותר פריטים למטבח, במחירים טובים ותחת התקציב שהוגדר מראש.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור בבואכם לאבזר את המטבח הוא שתמיד ניתן להשלים פריטים שונים עם הזמן. הקולקציות משתנות ומתחלפות, ויגיעו עוד פריטים שאתם אוהבים. עם העבודה במטבח לאורך זמן תוכלו לאתר מה עוד חסר לכם, ולקנות בהתאם בצורה חכמה ומחושבת.