חשמל סולארי – מתקדמים לחשמל הנכון

יותר ויותר מבנים בישראל עוברים בשנה האחרונות להיות ניזונים מפאנלים סולאריים ובמילים אחרות, יותר ויותר אנשים בוחרים להפוך את המבנים שם הם מתגוררים או עובדים, למבנים ידידותיים לסביבה אשר החשמל בהם איננו מיוצר עוד בצורה רגילה אלא דרך הפקה טבעית מהשמש.

כידוע, העולם עובר בשנים האחרונות מהפכה מאוד חשובה שמטרתה להימנע כמה שניתן משימוש בחומרים מזהמים שגורמים נזק לסביבה לטווח קצר וארוך ומעבר לשימוש במשאבים טבעיים אשר ניתן להפיק מהם תועלות שונות, ללא פגיעה בטבע, בסביבה וכן ללא עלות כספית גבוהה. אחת הדוגמאות הטובות לכך הוא שימוש בשמש לצורך הפקת חשמל הן לבתי מגורים והן למבנים אחרים.

הרעיון של חשמל סולארי הוא לא חדש אך הוא זוכה בשנים האחרונות להצלחה גדולה, הן במובן הזה שיותר ויותר אנשים, מוסדות ורשויות בוחרים לעבור לאפיק זה על חשבון אפיקים של חשמל אשר מיוצר בצורה המסורתית שלו, וכן במובן הזה שאנחנו יכולים לראות הרבה יותר חברות עסקיות אשר משקיעות בנושא, קרנות ובתי השקעות בוחרים להשקיע את כספם בכך, וכן מוסדות אקדמיה ומכוני מחקר רבים עוסקים כל הזמן בפיתוח הנושא.

חשמל סולארי כפי שניתן להבין, הוא חשמל אשר מופק בצורה ישירה מהשמש באמצעות פאנלים ייחודים שמותקנים על גגות מבנים ובמקומות פתוחים. היום כל מבנה אשר חפץ בכך יכול לקבל את האישורים הנדרשים ולהתקין פאנל סולארי לצורך הפקת חשמל באופן טבעי. צריך להדגיש, למרות החששות, אין מדובר בפאנלים מסרטנים או כאלה שיכולים כל נזק בריאותי או נזק אחר.

כאמור, לא רק אנשים פרטיים בוחרים להתקין פאנלים סולאריים על גגות המבנים שלהם, בחצרות ובגינות פרטיות, אנחנו יכולים למצוא גם לא מעט פאנלים כאלה מותקנים במפעלים, מוסדות ציבור, וכן רשויות מקומיות רבות בחרו להתקין פאנלים כאלה בשטחם באזורים שונים, בין אם זה בצדי הדרכים, פארקים וגינות ציבוריות.

מדוע משתלם לנו להתקין פאנל סולארי?

התקנת מערכת להפקת חשמל סולארי היא משתלמת עבורנו מסיבות שונות.

ראשית, התקנת המערכת מאפשרת לנו לייצר חשמל באופן טבעי ולחסוך בכך עלויות של ייצור חשמל רגיל. הוצאות החשמל שלנו יירדו פלאים בזכות המערכת.

שנית, המערכת יכולה לעבוד זמן רב, ומאחר והיא ניזונה מהשמש, אזי שאין סיכוי שיום אחד נמצא את עצמנו ללא חשמל..

שלישית, המחירים של המערכות ירד באופן דרסטי במהלך השנים, וכיום אנחנו יכולים לרכוש ולהתקין מערכת כזו במחיר זול מאוד. מה עוד שגם העלויות השוטפות של המערכת אינן יקרות ואין צורך בתחזוקה מיוחדת.

ארבע, התקנת המערכת מאפשרת לנו, מן הסתם, לשמור על סביבה נקייה. זה טוב לנו, זה טוב לילדינו ולדורות הבאים, זה טוב לסביבה כולה.

חמש, ישנן אפשרויות גם להרוויח על התקנת המערכת דרך יצירת חשמל טבעי למקורות אחרים ולא רק עבור המבנה שלנו.