כיצד לשמור על מראה האריחים בביתך חדשים

 אריחים הם אופציה רב-תכליתית ויפה לריצוף, התזות גב ועוד. אבל אריח יכול להיות יקר, אז אתה רוצה לוודא שאתה מטפל בו כראוי כדי להאריך את תוחלת החיים שלו.

להלן כמה טיפים מאת פרו פוליש כיצד לשמור על האריח שלך להיראות חדש.

1. ניקוי קבוע

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על מראה אריחים חדשים היא לנקות אותם על בסיס קבוע. אבק, לכלוך ופסולת אחרת יכולים להצטבר על אריחים לאורך זמן, ולגרום להם להיראות עמומים וחסרי חיים. כדי למנוע את זה, הקפידו לטאטא ולשטוף את הרצפות שלכם על בסיס שבועי. אתה יכול גם להשתמש בוואקום עם מברשת רכה כדי להסיר לכלוך ואבק ממשטחי האריחים שלך.

לפעמים יהיו מצבים שתצטרכו לחדש רובה, לעוד מידע עבור חידוש רובה: https://pro-polish.org.il/חידוש-רובה/רובה-אפוקסית/

2. הימנע מחומרי ניקוי קשים

כאשר מנקים את משטחי האריחים, חשוב להימנע משימוש בחומרי ניקוי קשים שכן אלו עלולים לפגוע באריח ולהפוך אותו לרגיש יותר להכתמה. היצמד לחומרי ניקוי עדינים, ניטרליים ל-pH, שתוכננו במיוחד לשימוש על אריחים. אתה יכול גם להכין מנקה משלך על ידי ערבוב של חלקים שווים של מים וחומץ לבן.

3. אטום את האריחים שלך

דרך נוספת לשמור על מראה האריחים החדשים היא לאטום אותם על בסיס קבוע. אריח הוא נקבובי, מה שאומר שהוא יכול לספוג כתמים ולכלוך לאורך זמן. איטום האריחים שלך יעזור להגן עליהם מפני כתמים ולכלוך, מה שיקל על הניקוי והתחזוקה שלהם. הקפד להשתמש בסילר שתוכנן במיוחד לשימוש על אריחים.

4. אל תשתמש בחומרים שוחקים

בעת ניקוי משטחי האריחים, הימנע משימוש בחומרים שוחקים כגון צמר פלדה או כריות קרצוף. אלה יכולים לשרוט את פני האריח ולהפוך אותו לרגיש יותר להכתמה. במקום זאת, היצמד למטליות רכות או ספוגים בעת ניקוי האריחים.

5. פוליש את האריחים שלך

אם האריח שלך מתחיל להיראות עמום, אתה יכול לתת לו ליטוש מהיר כדי להחזיר לו את הברק. אתה יכול לרכוש ערכת ליטוש אריחים בחנות לחומרי בניין המקומית שלך או באינטרנט. לחלופין, אתה יכול להכין פתרון ליטוש משלך על ידי ערבוב של חלקים שווים של מים וחומץ. מרחו את התמיסה על האריח שלכם עם מטלית רכה ושפשפו אותה עד שהאריח מבריק.

6. ניקוי אריח באופן קבוע שומר על מראה חדש

אחת הדרכים הטובות ביותר לשמור על מראה האריח שלך חדש היא לנקות אותו באופן קבוע. לכלוך, אבק ופסולת אחרת יכולים להקהות את צבע האריח שלך ולגרום לו להיראות מלוכלך. לטאטא או לשאוב את הרצפות שלך על בסיס שבועי כדי להסיר לכלוך או פסולת רופפים. לניקוי עמוק יותר, מגב עם חומר ניקוי נטולי pH המיוצר במיוחד עבור אריחים. פעם בחודש, אתה צריך גם לקרצף את האריח שלך עם מברשת רכה זיפים וחומר ניקוי המיועד לקווי דייס כדי לעזור להסיר כל הצטברות במקומות שקשה להגיע אליהם.

7. תחזוקה מונעת עוזרת מדי

בנוסף לניקוי האריחים שלך באופן קבוע, ישנם כמה צעדי תחזוקה מונעים שתוכל לנקוט כדי לשמור על מראה חדש. ראשית, הנח שטיחי דלת בכל הכניסות החיצוניות כדי לעזור לתפוס לכלוך ופסולת לפני שתהיה לך הזדמנות לעלות על רצפות האריחים שלך. שנית, השתמשו ברפידות לבד מתחת לרגלי רהיטים כבדים או באזורים שרואים הרבה תנועה ברגל כדי למנוע שריטות. לבסוף, הימנע משימוש בכימיקלים קשים או בחומרי ניקוי על האריח שלך מכיוון שהם עלולים להקהות את הגימור לאורך זמן.

על ידי ביצוע העצות האלה, אתה יכול לשמור על האריח שלך להיראות חדש במשך שנים רבות.

סיכום:

עם מעט טיפול ותחזוקה קבועים, תוכלו לשמור על רצפות האריחים שלכם כמו חדשות למשך שנים רבות! אז אל תפחד להשוויץ ברצפות היפות האלה – הן בנויות להחזיק מעמד.