כמה עולה לעצב את העסק?

עיצוב עסק הוא קטגוריה לא קטנה בהוצאות של הקמת עסק. כאשר אנו מקימים עסק יש לקחת בחשבון את המקום שבו העסק יתופעל. חברות מחשבים, אינטרנט והייטק לרוב עובדות במשרדים ואילו סגנונות נוספים של עסקים יכולים להיות: חנויות, מפעלים, מתמחי לימוד, מתנסים ועוד. כל אלה זקוקים לעיצוב בתחילת הדרך (וגם בשוטף כדאי לבצע שיפורים וחידושים) ועל כן כדאי לשכור מעצב פנים מקצועי שיסייע לכם בנושא.

מה גודל המתחם?

ראשית יש לקחת בחשבון את גודל המתחם. במידה ומדובר במתחם גדול יש לחלק את העיצוב לקטגוריות, אזורים וכו'. מפעלים למשל נחשבים למתחמים גדולים יותר מאשר משרד של עסק בינוני-קטן למשל. בהתאם לגודל המתחם תוכלו לתכנן את העיצוב שלכם ובהתאם לכך גם את עלויות העיצוב. בסופו של דבר עבודות צבע, מדבקות קיר, ריהוט, מחשבים, כלים, תוכנות ומכשור נוסף לפי סוג העסק – עשויים להוביל להוצאות כבדות ולכן עליכם להיות מוכנים לכך ובהתאם לגודל העסק שלכם להעמיד תקציב הגיוני. 

מי יהיה בתוך המתחם?

הנתון הבא שאתם צריכים לקחת בחשבון בעיצוב העסק שלכם הוא מי נמצא במקום? כמה אנשים הולכים להיות ומה הם בשביל העסק? אם מדובר רק בכם ובעובדים שלכם, הרי שהעיצוב של המשרד יכול להיות יותר צנוע ולהתמקד בלהפוך את השהות בו ליותר נעימה עבור כולכם כיוון שאתם מעבירים שם את רוב היום שלכם. אם במתחם המדובר הולכים לעבור גם לקוחות, מבקרים ושותפים פוטנציאליים שלכם הרי שסגנון העיצוב ייראה משופר ומשודרג. כמו כן חלק מהעיצובים יתאימו לקידום מוצרים ושירותים של החברה, אירועים שונים וכו'.

עיצוב על פי צרכי העסק:

בסופו של יום על העיצוב להתאים לצרכי העסק. בעוד משרד שמארח לקוחות צריך למתג את עצמו היטב שלקוח שיבקר במקום יתרשם לטובה מהמשרד המעוצב ויגדיל את הסיכוי לסגור עסקה, הרי שעסקים אחרים כמו למשל סניף של בנק או סניף דואר ישימו דגש יותר על פרסומות ושטחי פרסום. מפעלים יותר יפעלו לרווחיות העובדים מצד אחד והכנסת כמה שיותר מכונות והגדלת קו הייצור מצד שני. 

לפרטים נוספים והערכת עלויות של עיצוב המשרד שלכם תוכלו להיכנס לאתר של יובל הלל, להתרשם מתיק העבודות שלו וליצור איתו קשר לשיחת ייעוץ!