מדוע כל כך חשוב לבצע בדק בית?

מדוע כל כך חשוב לבצע בדק בית?

קניית בית היא העסקה הכלכלית הגדולה ביותר שנבצע במהלך חיינו. לכן אנו חייבים לעשות הכול בכדי להבטיח כי לא תהיינה תקלות בבית שאנו קונים. לא רבים מודעים לכך אך גם בבית חדש וגם בבית יד שנייה יכולים להיות ליקויים קשים. אתם חייבים להבין שאם יש ליקוי בבית שאתם קונים אתם תצטרכו להוציא הרבה כסף על תיקון התקלה במקרה הטוב ובמקרה הרע אתם לא תוכלו לגור בבית מכיוון שהוא מסוכן.

אז מה עושים? כיצד מבטיחים כי לא תהיה בעיה בבית שאנו קונים? אם כן אתם חייבים לבצע בדק בית בבית לפני שאתם קונים אותו. עליכם להבין כי ההשקעה בבדק בתים היא נמוכה באופן יחסי בטח אל מול היתרונות של הליך זה ולכן בדיקה בבית היא הצעד החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות.

האם כל קבלן יכול לבצע בדק לבית?

אחת השאלות החשובות ביותר היא מי יכול לבצע בדק בית? זו שאלה קריטית מכיוון שאם ניתן לבעל מקצוע לא מקצועי לבצע את הבדיקה הבדיקה תהיה גרועה מאוד ולא תענה על הציפיות שלנו. אם כן אתם צריכים להבין כי שמאי הוא הדמות המקצועית ביותר לבצע את בדק הבית. 

לצד זאת יש לציין את העובדה כי גם מהנדס בניין יכול לבצע את הבדיקה. אם אתם פונים אל בעל מקצוע בשביל בדיקה אתם חייבים לשאול אותו איפה הוא קיבל את ההכשרה שלו לביצוע הבדיקות. על סמך התשובה של בעל המקצוע תוכלו לדעת האם אפשר לסמוך עליו במלאכה הרגישה של בדיקת הבית שלכם. 

האם יש הבדל בין בדיקה לעסק ובין בדיקה לבית?

עד עתה דיברנו על בדק בית לבתים אך יש גם לשאול האם יש לבצע בדיקה גם לעסקים? אם כן אם אתם קונים נכס לעסק או שוכרים עסק אתם חייבים גם כן לבצע בדיקות. עליכם להבין כי בדיוק כמו בבית גם בעסק יכולות להיות תקלות רציניות ואל לנו לזלזל בכך.

כמובן שבעת בדיקה של עסק יושם דגש על נושאים אחרים מאשר בדיקה של בית אך עדיין נצטרך לבצע את הבדיקה בצורה הטובה ביותר שיש. אם יש פגם במבנה שבו העסק שלכם שוכן הרי שזו יכולה להיות בעיה אקוטית אשר תעלה לכם כסף רב ולכן לעולם אבל לעולם אל תשכרו או תקנו נכס ללא בדיקה.

מדוע ניסיון הוא קריטי בבדק בית?

אם אתם רוצים לבצע בדק בית אתם חייבים להבטיח כי תשכרו את בעל המקצוע הטוב בשוק בשביל שהבדיקה תהיה איכותית ומקצועית. העצה שאנו רוצים לתת לכם היא שאם אתם שוכרים בעל מקצוע תבחנו כמה ניסיון יש לו. ככל שהוא מנוסה יותר כך הוא יבצע את הבדיקה בצורה יותר טובה ולכן חשוב לשים דגש על הניסיון של בעל המקצוע.

בררו גם על בדיקה לאחר שיפוץ