מערכת בית חכם – כיצד מתקינים את המערכת הנכונה עבורנו

אחת ההתפתחויות החשובות ביותר בשני העשורים האחרונים, בכל מה שקשור לעיצוב ותכנון מבני מגורים וכן בכל מה שקשור לשימוש ותחזוקה שלהם, הוא כל מה שקשור לחיבור הבית אל מערכות האינטרנט והיכולת להשתמש בפריטים שונים שמותקנים בו מרחוק. 

היכולת הזאת מתאפשרת באמצעות מערכת בית חכם. מערכת שמאפשרת לשלוט על מרכיבים שונים בבית, דרך מכשיר סלולר, טאבלט או מחשב, באמצעות חיבור לאפליקציה או לשירות ענן עליו יושבת המערכת. אנחנו יכולים לעשות זאת כשאנחנו נמצאים הרחק מהבית, וכן אנחנו יכולים לעשות זאת כשאנחנו נמצאים בתוך הבית, ורוצים להקל על עצמנו את החיים. במקום לקום מהספה או מהמיטה ולהפעיל מכשיר כזה או אחר, אנחנו יכולים לעשות את זה דרך מכשיר הסלולר שלנו. 

מוצרי בית חכם הפכו להיות מאוד פופולאריים במהלך השנים האחרונות, בגלל היתרונות השונים שיש בהם. חשוב לציין, בהרבה מאוד פרויקטים חדשים שנבנים, בין אם זה באופן פרטי ובין אם על ידי קבלנים, אפשר למצוא מערכות בית חכם מוטעמות במבנה. מי שרוצה ויכול, מתקין לעצמו מערכת כזו גם במבנים ישנים יותר, מבנים שעברו שיפוץ או מערכות חלקיות שקשורות לפריט ספציפי. 

מה היתרונות של מוצרי בית חכם?

מוצרי בית חכם

יתרון ראשון ובולט, הינו האפשרות לשליטה נרחבת יותר על הבית ועל המוצרים השונים שמותקנים בו. בין אם אנחנו נמצאים בתוך המבנה ובין אם אנחנו נמצאים מחוץ למבנה, יש לנו אפשרות לשלוט על השימוש וההדלקה של המוצרים אשר מחוברים למערכת. 

יתרון שני, כתוצאה מהיכולת שלנו לשלוט על המוצרים והפריטים השונים, אנחנו נהנים מחסכון עצום, בין אם זה חסכון כלכלי ובין אם זה חסכון בצריכת אנרגיה.

יתרון שלישי, הרבה יותר נוח ובטח להתגורר במבנה, שיש בו מערכת בית חכם. אנחנו יכולים להפעיל מכשירים מסוימים מרחוק, להשתמש בטיימר, לוודא שהמכשיר כבוי כשאנחנו לא נמצאים בבית ועוד. 

אילו מוצרי בית חכם אנחנו יכולים להתקין? 

ישנם מוצרים מסוימים שאנחנו יכולים להתקין בבית וכאמור לשלוט בהם מרחק, בעזרת מערכת בית חכם. 

למשל, אנחנו יכולים להתקין תריסים, ווילונות חשמליים בכל חדר בבית, כולל במרפסות, סלון, חדרי שינה, חדר עבודה וכן חדרים אחרים. כמו כן, אנחנו יכולים להתקין אמצעי תאורה שנשלטים על ידי אפליקציות ומערכות בית חכם, כך יש לנו אפשרות לשלוט בכל מתג, בין אם אנחנו נמצאים בתוך החדר, מחוצה לחדר או אפילו מחוץ למבנה. 

אנחנו יכולים לרכוש מוצרי אבטחה לבית שנשלטים על ידי המערכת. זה יכול להתאים הן לבתים פרטיים גדולים והן לבתים שיש בהם ילדים או מוצרי יקרי ערך. יש לנו אפשרות לשלוט באמצעים השונים וכן להיות כל הזמן בשליטה ולדעת מה מתרחש בבית, כשאנחנו לא נמצאים בו. זה כולל בין היתר שערים חשמליים ואמצעים נוספים.