סלונים בסגנון איטלקי

אחד החדרים החשובים בבית הינו הסלון. למעשה, הוא מהווה חדר האירוח המרכזי, ולרוב, אליו נחשף מיד כל מי נכנס לבית. בנוסף למבקרים מהחוץ, הרי שגם בני הבית מנצלים אותו רבות לצפייה בטלוויזיה, להסבה, למשחק, ובאופן כללי, לבילוי.  בבתים צמודי קרקע רבים יוצאים ממנו ישירות לגינה וכאן הוא אף משמש מעין נקודת מעבר אל הסביבה החיצונית. בגלל כל הסיבות הללו, ואחרות נוספות, שואפים בעלי הבית לעצבו בסגנון המתאים לאישיותם. הוא יקנה לו את הייחוד האהוב עליהם. עיצוב כולל חשיבה על אלמנטים שונים ובהם: מיקומו בבית ומול הנוף, בחירת סוג חיפוי רצפה (אבן, פרקט, שטיח) בחירת צבעים וכדומה. בנוסף, פרטי נוי. מוצרי טקסטיל דוגמת שטיחים וילונות, וכן, ריהוט.

בכל סלון יש צורך להכניס רהיטים ופריטים אחרים. מבין הרהיטים יש חשיבות מיוחדת למערכות הישיבה הכוללות מושבים ושולחנות. רבות מהן מיוצרות באיטליה שנחשבת לארץ אשר הרהיטים המעוצבים המיוצרים שלה הינם ברמה מקצועית גבוהה. סלונים בסגנון איטלקי אהובים מאוד בישראל בזכות התכונות הטובות שלהם וניתן למצוא אותם בבתים רבים. בחירתם נעשית על פי צרכי הלקוח ומידות החדר. יש חללים מרובעים ומלבניים רחבי ידיים שבהם ניתן להכניס סלונים גדולים ומרובי מושבים, ויש אחרים בהם יהיה צורך בקטנים יותר. ניתן למצוא סלונים פינתיים שבהם יש לפחות שתי מערכות מושבים הצמודות לשני קירות אנכיים. בחדר גדול הן תהיינה מורכבות משלושה וארבעה מושבים, ובקטן בשטח, משניים ושלושה מושבים.

ניתן למצוא גם מערכות ישיבה שאינן בהכרח פינתיות אלא כאלו שתמוקמנה במרכז החדר. בפינות חדר כזה ניתן יהיה להניח פרטי נוי, אגרטלים, עציצים, בר משקאות, כסאות מיוחדים ועוד. מערכות ישיבה מייצרים, לרוב, מעץ לסוגיו. ניתן למצוא כאלו מעץ מלא שאינו מעובד, ובין היתר, אלון, מהגוני, אורן, טיק בורמזי שנחשב ליקר ביותר ועוד. ברהיטים איטלקיים רבים משלבים חומרים נוספים ובעיקר מתכת לסוגיה אשר מוסיפה עניין וייחוד רב לרהיט עצמו. הריפודים הנבחרים יכולים להיות מספוג רך או קשיח והבדים העוטפים מיוצרים בעיקר מעורות ומבדים לסוגיהם. ניתן למצוא שלל צבעים והדפסים לבחירה.

לסלונים איטלקיים יש יתרונות רבים בזכות הטכנולוגיה המושקעת בהם והמפרט העשיר אותו ניתן למצוא. יש מושבים מתכוונים ידניים או ריקליינרים חשמליים לדרגות פתיחה שונות, ניתן למצוא מושב שזלונג שנועד למתיחת רגליים ורביצה,  באחרים יש מערכות קפיצים מתחת למושב המספקות תמיכה מעולה ליושבים, יש עם רגליים גבוהות המאפשרות ישיבה נוחה וניקוי יעיל מתחת. יש כריות ריפוד דו צדדיות שניתן לשלוף מהן את הבדים ולרחצם, יש מושבים עם כיסים בצדדים לאחסון כתבי עת, עיתונים, ספרים ועוד כהנה וכהנה. מומלץ לרכוש סלונים אצל ספקים בעלי מוניטין. כל הסלונים האיטלקיים מיוצרים בטכנולוגיה גבוהה וברמת גימור מושלמת. ניתן למצוא מבחר ענק אשר מתוכו אחד לפחות יהיה מתאים לצרכים ולטעם.