תריסים ונציאנים – פתרון הצללה חיצוני וחיסכון בחשמל

תריסים ונציאנים – פתרון הצללה חיצוני וחיסכון בחשמל

כשאנחנו בוחרים להתקין מערכות תריסים בבית, בפרט בבית פרטי, ישנם מאפיינים מסוימים שאנחנו בוחנים על מנת להפיק תועלת לאורך זמן מהמערכת. בין המאפיינים שנבחן יהיו, האם היא מספקת לנו אפשרות הצללה מרבית, כך היא תחסוך מאיתנו חשיפה לשמש בשעות היום, עד כמה המערכת בטוחה ויכולה לשמש כאמצעי הגנה, וכן עד כמה היא חסכונית. 

מבין כל המערכות הקיימות, תריסים ונציאניים יכולים לענות על כל המאפיינים הנ"ל בצורה מובהקת. זו הסיבה שהרבה מאוד אנשים בוחרים להתקין מערכת תריסים ונציאניים בבית חדש או בבית שעובר שיפוץ ושינוי. בפרט כשמדובר על בתים פרטים, שם יש אפשרות להתקין תריסים לא רק מבפנים, אלא גם מבחוץ, אם מעוניינים בכך. 

תריס ונציאני, הוא תריס גלילה שניתן לעלות ולהוריד אותו כפי שרוצים, וכן ניתן לפתוח את השלבים בזוויות שונות. התריס בנוי עם מנגנון שמופעל באמצעות מנוע, כאשר ההפעלה מתבצעת על ידי שלט, מתג או אפליקציה, מבלי שיש צורך לגעת בתריס עצמו או להפעיל אותו באופן ידני. 

כאמור, תריס ונציאני יכול גם לשמש כאמצעי הגנה למקום, ביחד עם אמצעים נוספים אשר אמורים להיות מותקנים בו, וכן הוא יכול לשמש כמקור הצללה איכותי למבנה. מעבר לכך, הוא יכול לחסוך לנו לא מעט חשמל אם משתמשים בו בצורה נכונה. 

לפני שנסביר כיצד הוא יכול לעזור לנו בהצללה ובחסכון בחשמל, חשוב להדגיש שלשם כך, יש לרכוש מערכת איכותית עם תריסים בעלי גימור ברמה גבוהה. כמו כן, יש להתקין את המערכת באופן שיותאם לסגנון ולעיצוב המבנה, כך נוכל להפיק ממנה את התועלת הרצויה עבורנו. 

כיצד תריס ונציאני יכול לעזור בהצללה ובחסכון?

תריסים ונציאנים, להבדיל מסוגי תריסים אחרים, ניתנים להתקנה גם באופן חיצוני ולא רק פנימי. כלומר, ניתן להתקין מחוץ למבנה ולא רק בתוכם. בצורה כזו, הם מסננים את קרינת השמש. בזכות המנגנון שמאפשר לנו לשנות את מצב השלבים, אנחנו יכולים לווסת בצורה טובה יותר את רמת האור אשר תחדור אל תוך המבנה, מבחוץ. 

זה מאפשר לנו גם ליהנות מפתרון אידיאלי להצללה, וכן אנחנו יכולים לחסוך בהוצאות חשמל. במהלך היום, במקום להשתמש במקורות תאורה פנימיים, אנחנו יכולים לשנות את מצב השלבים בתריסים, באופן כזה, שיאפשר להם להכניס כמות אור גדולה פנימה. כך נהוג לעשות, הן בבתים והן בעסקים. ככל שהשמש תהיה חזקה יותר, אז ייכנס יותר אור, מצד שני, אנחנו נוכל לשנות את מצב השלבים, על מנת שקרני השמש לא יסנוורו אותנו או יגרמו לנו אי נוחות. 

חשוב להדגיש, אנחנו יכולים למצוא מערכות של תריסים ונציאניים שניתן להתקין בחלק החיצוני, בין אם זה בקומת קרקע ובין אם זה בקומות גבוהות יותר. מדובר במערכות חזקות ואיכותיות, שיכולות להחזיק מעמד בתנאי מזג אוויר קיצוניים, מבלי שיישחקו או ייהרסו.